BİZ KİMİZ
Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk profesyonel boksörlerimizin bulundukları ülkeler adına, profesyonel boks lisansı çıkartmaktadırlar ve bu nedenden dolayı, o sporcularımıza sahip çıkmak, ülkemiz adına profesyonel boks lisansının verilmesini ve aynı zamanda da amatör boks ’un önün açarak Türkiye’de bir ilk olarak profesyonel boks lisansı verebilmektir.

HABERLER

 BİZDEN HABERLER

PROFESYONEL BOKS FEDERASYONU OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL DUYURUSU

Yönetim kurulumuzun 15/07/2019 tarih ve 2019/ 8 sayılı kararı ile toplanarak, Olağanüstü Genel Kurulun yapılması, 19.01.2020 Pazar günü saat 10:30’da, Evliya Çelebi Mah. Adem Sk. No:7 Tuzla-İst. ve çoğunluk sağlanamaz ise 26.01.2020 Pazar günü aynı yer ve saatte yapılacaktır. Olağanüstü kongre federasyonun kulüp üyelerine resmi sitesi bulunan federasyonun web sitesinden veya gazete ilanında duyurulmasına ve gündem maddeleri aşağıdaki gibi görüşülmesine oy birliği ile karar verildi.

Devamı
PROFESYONEL BOKS GECESİ İÇİN AZERBAYCAN

30 Ağustos Hendek Belediyesinin organizasyon ettiği profesyonel boks gecesine katılmak için Azerbaycandan gelen sporcular federasyonumuzu ziyaret ederek federasyon adına ileri tarihte yapacağımız boks gecesine katılmak istediklerini her konuda destek vermek amacıyla kendileriyle mutabık kaldık

Devamı
PROFESYONEL BOKS LİSANSLARI ARTIK TÜRKİYE

Viyana şehrinde yaşayan Türk boksörlerle bir araya gelen Profesyonel Boks Federasyon yetkilileri, orada olan boksörlerin en büyük sorunlarından birisinin, "Türkiye'den neden profesyonel boks lisansı alamıyoruz bizlere niye sahip çıkılmıyor" olduğu ortaya çıktı. Profesyonel Boks Federasyon Onursal Başkan Sayın Cemal Kamacı, Başkan Sayın Hayrettin Dikkanoğlu ve Teknik komiteden sorumlu As Başkan Sayın Ertuğrul Akgün ile birlikte, Avusturya bizleri 11-13 nisan 2019 tarihler arasında davet eden Profesyonel Boks Federasyon Derneğin Avrupa ve Dış İlişkilerden sorumlu Başkan Sayın Ali Yavuz Kuşçu, Birol Kılıç, Mehmet Arslan, Ali Dalyancı, Anadolu Spor Kulüp Başkanı Bayram Ertekin ve orada yaşayan Türk boksörleri bir araya getirdiler.

Devamı