AMAÇ

Boksa yönelik amaçlarımız

 

FEDERASYONUMUZUN AMACI;

WBC VEYA EBU’YA ÜYE OLMAK İÇİN, SPORCULARIMIZ, HAKEMLERİMİZ, MENAJERLERİMİZ VE PROMOTÖRLERİMİZ OLARAK, TÜRKİYE ADINA BOXREC’İN RESMİ WEB SİTESİNDE YER ALMASINI SAĞLAMAKTIR.

EBU VEYA WBC TARAFINDAN FEDERASYONUMUZUN ÇALIŞMALARI SONUCUNDA, TÜRKİYE’DE ÜYELİĞİMİZ GEÇİCİ OLARAK KABUL EDİLMİŞ FAKAT DAİMİ ÜYELİĞİMİZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

 

FEDERASYONUMUZUN HEDEFLERİ;

  1. BÖLGELERİMİZDE PROFESYONEL BOKS ANTRENÖRLÜK KURSLARI AÇILMASI  VE BOKS ŞUBELERİ OLUŞTURULMASI,
  2. BÖLGELERİMİZDE PROFESYONEL HAKEM VE MENAJERLİK KURSLARI AÇILMASI, SPORCULARIMIZA PROFESYONEL BOKS LİSANSI BELGESİ VERİLMESİ VE  SPORCULARIMIZIN AVRUPA’YA GİTMELERİNİN ÖNLENMESİ,ÖZELLİKLE, AZERBAYCAN, GÜRCİSTAN, BULGARİSTAN VE İRAN GİBİ ÜLKELERİN,  PROFESYONEL BOKS FEDERASYONLARI OLMADIĞINDAN DOLAYI, BU   SPORCULARA, UKRANYA FEDERASYONU TARAFINDAN VERİLEN PROFESYONEL  BOKS LİSANSLARININ, FEDERASYONUMUZ ADINA YURT DIŞI TEMSİLCİLİKLERİMİZ YARDIMIYLA, TÜRKİYE ADINA PROFESYONEL BOKS LİSANSI VERİLMESİ,
  3. ÜLKEMİZDE YAPILAN PROFESYONEL BOKS ORGANİZASYONLARINDA,  ORGANİZATÖRLER TARAFINDAN YURT DIŞINDAN GETİRİLEN PROFESYONEL SPORCULAR VE HAKEMLER NEDENİYLE, ÜLKE EKONOMİSİ AÇISINDAN OLUŞAN  KAYBIN ÖNLENMESİ
  4. ROMOTÖLERİN YAPACAĞI ORGANİZASYONLARDA, TÜRKİYE PROFESYONEL  BOKS LİSANSLI SPORCU VE HAKEMLER KONUSUNDA FEDERASYONUMUZCA  DESTEK OLUNMASI, SAĞLANMIŞ OLACAKTIR.

FEDERASYONUMUZUN SAYESİNDE ÜLKEMİZİN KAZANIMLARI;

 

  1. ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE,
  2. ÜLKEMİZ TURİZMİNİN CANLANMASINA
  3. ÜLKEMİZ TANITIMINA,
  4. SPORCULARIMIZ VE HAKEMLERİMİZİN, AVRUPA VE DÜNYANIN HER YERİNDE  MAÇLARA ÇIKMAK VE MAÇLAR YÖNETMEK SURETİYLE EKONOMİK OLARAK  GÜÇLENMELERİNE VE KARİYER SAHİBİ OLMALARINA, BÜYÜK ÖLÇÜDE KATKI SAĞLANMIŞ OLACAKTIR.
  5. SOKAKTAKİ GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK, SPOR YAPMALARINI SAĞLAMAK, ONLARA EKMEK KAPILARI AÇMAK, TOPLUMA FAYDALI VE SAĞLIKLI NESİLLER OLARAK YETİŞTİRMEK İÇİN, PROFESYONEL FEDERASYONUMUZU  AKTİF HALE GETİRMEMİZ GEREKMEKTEDİR.