Hayrettin DİKKANOĞLU

Profesyonel Boks Federasyonu

Başkan

1970 Yılında Trabzon’un Of İlçesinde dünyaya geldi. Üniversite mezunu evli iki çocuk babasıdır.

Spor Hayatı

1985 Fenerbahçe spor kulübünde boksa yaptı.

1986 yılında tayland boks (muaythai) sporunu öğrenmeye başladı.

1988 yılında İse, taylandboks’u adı altında yapılan organizasyonlarda uzun süre ringlerde müsabakalara katıldı. Kickboks federasyonu kurulunca resmi kickboks antrenör belgesini aldı.

1999 yılından sonra farklı branşlarla (Boks-Muaythai-Kickboks) üçü bir arada farklı spor salonlarında antrenörlük yaptı. 

2000-2013 Tarihleri arasında İbb’ye bağlı Spor Aş. Bünyesinde Ümraniye Haldun Alagaş Spor tesislerinde üç branş adı altında (Boks-Muaythai-Kickboks) aktif olarak ders verdi.

Dikkanoğlu Spor Kulübünün kurucusu ve başkanı olup, bu kulüp adına çok sayıda başarılı sporcular, hakem ve antrenörler yetiştirdi.

Muaythai federasyonun adına; Marmara bölgesi hakem kurulu ve İstanbul il hakem komite başkanlıklarını uzun süre yaptı.

Kickboks branşında 3.kad. ant. 5.dan ve kickboks branşında profesyonel hakem Muaythai branşında 2.kad. ant. 12 khan ve uluslararası hakem Boks branşında ise 1.kad.antrenör Kickboks ve muaythai branşları adı altında canlı yayın Tv (FoxTvve Show Tv) ekranlarında yapılan organizasyonlarda başhakemlik ve orta hakemlik olarak uzun süre görev aldı. 

Dikkanoğlu ring sporlar arenası adı altında kickboks ve muaythai spor branşlarıile ilgili organizasyon olarak, ilk defa yerel kanallardan Çay Tv ekranlarına taşıdı.

2012 Yılında İstanbul’da Profesyonel Boks Federasyonun kurucusu ve başkanı oldu. Şu anda ise Maltepe Hasan Polat Stadyumun içerisinde Dikkanoğlu Spor Kulübü bünyesinde boks, muaythai ve kickboks alanında faaliyetlerde bulunmaktadır.