TÜRK BOKSÖRLER ARTIK ÜLKELERİ İÇİN DÖVÜŞECEK

Dünya Boks Konseyi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Afrika Profesyonel Boks Birliği Başkanı Houcine Houichi ve Süpervizor Akram Lachhab, İstanbul’a gelerek Türkiye Profesyonel Boks Federasyonu’nu ziyaret etti. Türkiye Profesyonel Boks Federasyon Başkanı Hayrettin Dikkanoğlu ile ziyaretçilerin katılımı ile düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’de yetişen boksörlerin yurt dışı yerine Türkiye’de profesyonel düzeyde lisans alabilecekleri, bu sayede müsabakalarda Türkiye’yi temsil edebilecekleri belirtildi.

Basın toplantısı, federasyon başkanı Hayrettin Dikkanoğlu’nun konuşmasıyla başladı.

Dikkanoğlu: Toplantımızın amacı; Türkiye’de kuruluşu bulunan ve yedi bölgede başkanlıkları ile 60’a yakın il temsilciliği olan “Profesyonel Boks Federasyonu”muzun uluslararası alanda sportif faaliyetlerini resmileştirmek için yurtdışından gelen misafir-lerimiz Dünya Boks Konseyi 2. Başkanı aynı zamanda Afrika Profesyonel Boks Birliği Başkanı Sayın Houcine HOUICHI ve Eğitimci Süpervizör Sayın Akram LACHHAB ile ortak çalışmalar yapmak. Çalışmalar sonucunda ülkemizde profesyonel boks eğitim kurslarını vermek ve ardından amatör boksta yetişmiş sporcularımıza profesyonel boks katılım lisansı belgesini takdim etmek; profesyonel boks hakemlerine, antrenörlerine, menajerlere ve promotörlere de ülkemizde eğitim kurslarını verebilmek amaçlarımız arasındadır.

Bilindiği gibi yıllardır profesyonel boks lisansı almak için sporcularımız Avrupa’ya gitmektedir. Oralarda ne zorluklar içerisinde antreman yaptıklarını ne gibi haksızlıklara uğradıklarını bildiğimiz için Profesyonel Boks federasyonumuzu kurduk. Uluslararası kuruluşlar arasında federasyonumuzun gücünü göstermek için Sayın Houcine HOUICHI ve Sayın Akram LACHHAB ile federasyon başkanı ben Hayrettin Dikkanoğlu  ve yönetim kurulumuz, ülkemiz adına özveriyle büyük bir çalışma yaptık.


 

Houichi: “Yardım etmeye karar verdim”

Houcine Houichi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Daha önce söylediğim gibi Türkiye Profesyonel Boks Federasyonu başkanı, yönetim kurulu ve üyeleriyle tanıştım. Gördüm ki hakikaten bu insanlar çok istekli ve iyi bir şeyler yapmak gönüllüler. Ben de bildiklerimi onlarla paylaşmaya ve yöntemleri anlatmaya karar verdim. Neler yapmaları gerektiğini hepsini anlattım ve önümüzdeki şubat ayından itibaren bütün bu programları birer birer uygulayacağız. TÜRKİYE, artık Türkiye Boks Federasyonu olarak dünyada yerini alacak.”

Basın toplantısı, organizasyona katkı sunan sponsorlara ve misafirlere verilen plaket takdimi ardından toplu fotoğraf çekimi yapılarak son buldu.

BAYRAKTAR HOLDING ADINA BAHAETTİN TATOĞLU’na plaketini FEDERASYONUN FİNANSTAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN İSMAİL MENTEŞE TAKDİM ETTİ

KINAY GROUP ADINA KORKUT NADİR’e plaketini FEDERASYONUN FİNANSTAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN İSMAİL MENTEŞE TAKDİM ETTİ

Spronsorlardan POLİ DİGİTAL adına Kaan Ayyıldız’a plaketi ulaştırıldı.

Dünya Boks Konseyi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Afrika Profesyonel Boks Birliği Başkanı Houcine Houichi’ne Plaketini Profesyonel Boks Federasyonu Başkanı Sayın Hayrettin Dikkanoğlu takdim etti.

Süpervisor Sayın Akram Nachhab’a Plaketini Profesyonel Boks Federasyonu Eğitim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Malik Beyleroğlu takdim etti.